KUULA JÄRELE: Investorid hakkavad ükssarvikute kõrval järjest enam sebrasid püüdma

Iduettevõtlusele keskenduva saate „Ükssarvikute kasvulava“ fookuses oli seekord mõjuettevõtlus.

Saates oli külas ettevõtja, investor ja Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (EstBAN) juhatuse liige Mait Sooaru ning Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai, kellega tuli juttu sebradest, mõjuettevõtetest ja mõjuinvesteeringutest.

Juttu tuli ühiskonnas olulisi probleeme lahendavatest sebra- ehk mõjuettevõtetest, mis taotlevad ka kasvu ja kasumit. Kuulda sai seda, kuidas sebrad täpsemalt ükssarvikutest erinevad ning kas sebraks pürgimisest saab ükssarvikuks pürgimise asemel uus suund, mida idusektoris jahtida.

Lisaks räägiti, millised on ettevõtlusmaastikul mõjuettevõtted ja millised on mõjuinvesteeringud. Kas näiteks Bolt ja Yaga sobivad mõjuettevõtete hulka või on tegemist MTÜde ja heategevusega? Samuti sai teada, kuidas ja millist mõju ettevõtete ja investeeringute tegemise puhul hinnatakse, kuidas seda mõõdetakse, kuidas investorid mõjuettevõtete juhte proovile panevad ning millistel tänastel trendidel soovitavad silma peal hoida.

Saatejuht Signe Sillasoo.

Kuula ja loe pikemalt: https://www.foundme.io/podcasts/episode/investorid-hakkavad-ukssarvikute-korval-sebrasid-puudma


Kandideerimine Tehnopol Startup Inkubaatori 6-kuulisse kasvuprogrammi on hoogsalt käima läinud, aga veel pole hilja oma avaldust teele panna – saad seda teha kuni 20. jaanuarini!

Kandideeri juba täna!