Kohtla-Järve innovatsiooni demopäeval esineb Angry Birdsi looja

22. septembril korraldavad teadus- ja ärilinnak Tehnopol koostöös Startup Estonia, Kohtla-Järve linna ja SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendusega Kohtla-Järve kultuurikeskuses ürituse, mille teemaks on “Innovatsioon: mis, miks ja milleks” ja demopäeva laiem eesmärk on kokku viia tööstus- ja IKT sektor, kohalikud omavalitsused ning innustada ettevõtjaid mõtlema veel suuremalt.

Üritusel osaleb teiste seas ka Peter Vesterbacka, populaarse mängu Angry Birds looja ja Soome ettevõtte Rovio turundusjuht, kes kuulus ajakirja TIME andmetel 2011. aasta planeedi 100 kõige mõjukama inimese hulka.

Mis üldse on innovatsioon ning miks sellest üha enam räägitakse? Kuidas ja milleks teha iduettevõtetega koostööd? Mida peaksid suured ettevõtted õppima iduettevõtetelt?

Neile küsimustele saab demopäeval vastused.

Kuidas taasleida õige siht?

Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmijuhi Olga Kurdovskaja sõnul on sellised üritused kahtlemata olulised ja vajalikud, eriti täna, kui Ida-Virumaal on rasked ajad ja valitseb teatav ebastabiilsus. „Paljud on sihi kaotanud ja mida varem alustame tõelist koostööd, mille käigus on võimalik üksteise kogemustest õppida, seda tugevamad oleme. Tuleb olla avatud saavutustele mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes ning demopäev korraldatakse sidemete loomiseks ja selleks, et need, kellel see juba õnnestus, saaksid inspireerida neid, kes oma tugevustes kahtlevad,” ütles Olga Kurdovskaja.

Kohtla-Järve linnavolikogu esimees ning SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus nõukogu liige Riina Ivanova kinnitab sellise demopäeva tähtsust Ida-Virumaal ja konkreetselt Kohtla-Järvel.

„Osavõtjate nimekirja jälgides peaks eelseisev demopäev olema väga viljakas Kohtla-Järve linnale ja meie ettevõtjatele. Info, mis on demopäeval saadud edukalt ettevõtjalt, võib kellegi jaoks olla tema ettevõtte õhkutõusmise lähtepunktiks. Tänan meie partnereid Tehnopolist selle eest, et nad toovad linna värskeid ideid ja innovatsiooni, toetavad alustavaid ja olemasolevaid ettevõtjaid,” räägib Riina Ivanova.

Ta lisab: “Kohtla-Järve linn koos teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol korraldab innovatsioonikonkurssi targa linna lahenduste leidmiseks ja rakendamiseks Kohtla-Järvel ning võib öelda, et linnast on saanud platvorm innovatsiooniideede katsetamiseks. Juba mõne päeva pärast saame teada konkursi uute võitjate nimed. Linn peab ajaga kaasas käima ning selline kogenud ja professionaalne partner nagu Tehnopol on meile suureks abiks.”

Demopäeva päevakava:

  • 15.00-15.30 külaliste saabumine
  • 15.30-15.40 avasõnad, Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Riina Ivanova ja teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juht Indrek Orav
  • 15.40-16.00 Peter Vesterbacka inspiratsioonikõne
  • 16.00-16.20 Rahvusvaheline B2B kauplemisplatvorm Merxu üks müügivõimalustest tööstuslikul turul, Merxu.com tegevjuht Kaido Raja
  • 16.20-16.40 Innovatsiooni rakendamine Eesti Energia ettevõttes Enefit idea Hubi näitel, ideepanga ja partnersuhete juht Kadi Steinberg
  • 16.40-17.00 Using verification and identification systems in today’s realities. Tasks and Challenges, CAV Solution’s CCO Juri Tarassenkov and Business Development Manager Dmitri Pimenov
  • 17.00-17.20 kohvipaus
  • 17.20-18.40 arutelu: “Kas innovatsioon on imerohi konkurentsis püsimiseks ja regiooni arendamiseks?” (SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse juhatuse liige Teet Kuusmik, Angry Birds looja Peter Vesterbacka, CAV Solutioni äriarendusjuht Dmitri Pimenov, Tbhawt Manufacturing äriarendusjuht Andrei Kiisvek). Diskussiooni modereerib Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai.
  • 18.40-20.00 networking

Üritus toimub eesti keeles, osalejate arv on piiratud.

TÄHTIS! Üritus on kõigile huvilistele tasuta, kuid arvestama peab hetkel kehtivate piirangutega. See tähendab, et enne üritusel osalemist peavad osalejad tõendama oma nakkusohutust, esitades COVID-19 tõendi vaktsineerituse, läbipõdemise või varasemalt tehtud negatiivse testi tulemuse kohta. Kohapeal on võimalik oma nakkusohutust testida, test maksab 10€.