Tehnopol Startup Inkubaator ootab hoogsasse kasvuprogrammi kosmosetehnoloogia iduettevõtteid

Tehnopol Startup Inkubaator kutsub kõiki kosmosetehnoloogia idu- ja kasvuettevõtteid kandideerima Go2Space-HUB kasvuprogrammi. Programmi eesmärk on toetada kosmosetehnoloogia valdkonna ettevõtete hoogsat kasvu ja arengut.

Eesti kosmosetehnoloogia iduettevõtteid oodatakse kandideerima Tehnopol Startup Inkubaatorisse Tallinnas. Programm vältab aasta ja selle osaks on töö mentoritega, koolitused, kogukonna üritused, mugav kontor ja kohtumised investoritega, demo päevad ja globaalset kasvu toetavad kosmosevaldkonna üritused.

Samuti on avatud kosmosevaldkonna iduettevõtetele taotlusvoor Instituto Pedro Nunes Coimbra, Portugali inkubatsiooniprogrammi, mis vältab aasta. Kasvuettevõtetel on võimalus kandideerida 3 kuulisesse online kiirendiprogrammi, mille sisu luuakse Hispaanias, Madridis.

Parimate ettevõtete vahel läheb programmi lõpus jagamisele 12 000 euro väärtuses kasvu toetavat mentornõu.

Programmiga oodatakse liituma: 

  • kosmosevaldkonnaga seotud projekte Euroopa digitaliseerimiseks (nt suurandmed, IoT, tark linn, tark transport);
  • kestlikku arengu plaane toetavaid kosmosevaldkonna projekte (madala süsiniku tulevik, sotsiaalne mõju);
  • kaitse ja turvalisuse kosmosevaldkonna projekte (nt. küber, militaarturvalisus, suurandmed, fintech);
  • kosmosetehnoloogia tipptase (kosmose upstream ja downstream sektor).

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi, Kadri Tammai sõnul ootab Eesti inkubaatorisse kandideerivaid iduettevõtteid hoogne ja tugev kasvuprogramm. “Inkubatsiooniprogrammiga liitunud kosmosevaldkonna iduettevõte saab endale kogenud võtmementori, toe parimatelt valdkondlikelt mentoritelt, osaleb praktilises koolitussarjas, kogub kontakte iduettevõtete kogukonnas ja rahvusvahelistes investorvõrgustikes ning saab kasutada inkubaatori kaasaegseid avatud kontori ruume,” rääkis Tammai. Tänapäeval on enesele teadmata väga paljud ettevõtted kosmosetehnoloogiatega seotud – erinevad robootikalahendused, droonid, satelliidiandmed jne. See on selgelt tõusuteel valdkond, selgitas Kadri Tammai.

Lisainfohttps://go2space-hubs.eu/call/

Go2Space-HUBid on Euroopa Liidu projekt, mille eesmärk on toetada kohalike kosmosetehnoloogia- ja teenusettevõtete loomist ning arendamist Euroopas​, tõstes nende väärtust ja innovatsioonitaset kogukonnas vahetatud kogemuste ja terviklike koolituste teel. Programm toetab kolme kosmose HUB’i: Tallinnas, Coimbras (Portugal) ja Madridis (Hispaania) tegevusi, millega edendatakse kohalikku ettevõtlust, ökosüsteeme ja võrgustikke. Kõigil keskustel on esinduslik ettevõtete nõustamiskogemus, millega arendatakse neid investorvalmiks. Konsortsiumisse kuulub kuus partnerit viiest Euroopa riigist: Belgia, Eesti, Poola, Portugal ja Hispaania, kes esindavad valdkonna tipud kohalikes ja regionaalsetes iduettevõtete võrgustikus.Projekt on finantseeritud Euroopa Liidu Horizon 2020 uuringute ja innovatsiooniprogrammi poolt.

Tehnopol Startup Inkubaator loob alustavatele ettevõtetele turvalise kasvukeskkonna. Kasvuprogramm pakub osalevatele ettevõtetele sisukaid ja praktilisi koolitusi ja eksperttuge Eesti ja Euroopa parimatelt mentoritelt, eesmärgiga leida alginvesteering või jõuda eksportturgudele. Tehnopol Startup Inkubaator on osa Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol terviklikust tugiteenusest. Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele, pakkudes lahendusi ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni.