18. detsember 2019

Tehnopoli Startup Inkubaator viib ekspertnõu Saaremaale

Juba uue aasta esimesel täisnädalal on kõigil saarlastel võimalus oma äriidee arendamisel abi saada Kuressaare Edukontoris.

Kasvuprogramm Tehnopol Startup Inkubaator, mis on suunatud meeskondadele, kellel on äriidee info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, rohe- või tervisetehnoloogia ning kosmose valdkonnas, tuleb Kuressaare Edukontorisse teisipäeval, 7. jaanuaril.

Ehkki inkubaatori meeskond korraldab vastuvõtupaneeli Saaremaal esmakordselt, ei jää see kindlasti ainsaks kokkupuuteks ja ürituseks Kuressaare Edukontoris, kinnitas Startup Inkubaator kogukonna juht Triin Ilves.

„Iduettevõtteid ei looda ainult Tallinnas ja Tartus,” sõnas Ilves ja lisas, et senised koostöökogemused avatud kontoriga koostöötamiskeskuses Forwardspace Pärnus on olnud igati meeldivad ja tulemuslikud. „Usun, et saarlastelgi on huvi oma äriideid arendada ja meil on suur rõõm neile abi pakkuda.”

Kasvuprogrammi raames aidatakse ehitada:

  • jätkusuutlikku ärimudelit
  • luua toodet, mis vastab tehniliselt ja sisult klientide ootustele
  • jõuda esimeste klientideni müügi-, turundus- ja suhtekorraldusplaani abil
  • leida ühist keelt investorite, äripartnerite ja klientidega
  • kaasata vajalikke erainvesteeringuid.

Inkubaator investeerib igasse iduettevõttesse üle 10 000 euro väärtuses ekspertnõuandeid ja teenuseid eesmärgiga leida alginvesteering või jõuda eksportturgudele.

„Kuressaare Edukontor sobib kasvuprogrammi koostööpartneriks juba olemuslikult,” ütles kontori juht Kristel Oinberg-Kelder, lisades, et mitmed maakonna idufirmad on just Edukontoris alustanud ning startup ettevõtjaid on Edukontori rentnike hulgas ka praegu. Oinberg-Kelderi hinnangul on Tehnopol Startup Inkubaatori juures tore just see, et teenus tuuakse koju kätte ning ta loodab, et sellest kujuneb asine ja meeldiv koostöö.

Kasvuprogrammiga liitumiseks tuleb kandidaadil Tehnopol Startup Inkubaatori kodulehe kaudu esitada sooviavaldus hiljemalt 31. detsembriks. Sellel on lühidalt kirjeldatud äriidee, meeskond ja eesmärk, mida soovitakse Startup Inkubaatoris saavutada. Laekunud ideede hulgast valitakse välja potentsiaalsemad ning 7. jaanuaril on idee autoril võimalik Kuressaare Edukontoris Inkubaatori žürii ees seda kaitsta.

Lisainfot leiad: https://edukontor.ee.

Startup Inkubaator on Teaduspargi Tehnopol kasvuprogramm alustavatele tehnoloogiaettevõtetele. Programmi on kaasatud 60 ja enam mentorit, kes tegelevad idufirmadega personaalselt. Aastas toimub teaduspargis üle 100 ürituse, mis on suunatud eelkõige portfelliettevõtetele.

Allikas: Meie Maa

Share This