Kas ükssarvikute ajastu on läbi?

Idufirmade silme ees särab ükssarviku tiitel, mis on saavutatav miljardi dollarise ettevõtte väärtuse juures. See ei pea olema aga ainus siht. Ükssarvikute kõrval hakkavad üha enam pead tõstma näiteks sebra ettevõtted. “Ka sebrad on kasvule orienteeritud, kuid nende kasv toetub suuremal määral ka ettevõtte enda käibele ning kasumlikkusele,” selgitas Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai.

Sebrana toimetamine eeldab investorit, kes on suunatud pikemaajalisele jätkusuutlikule kasvule ja mõju saavutamisele. Klassikaline riskikapitalifondide mudel ei ole enamasti selleks sobilik, rääkis Tammai. Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni president Lev Dolgatsjov kinnitas ka, et investorite roll on jätkusuutliku ettevõtluse edendamisel aga väga suur.

 

Loe kogu artiklit iduettevõtteportaalist FoundME: www.foundme.io/uudised/2022/09/19/mojuinvesteeringud-ei-pruugi-olla-seksikad-ent-need-on-vajalikud

 

FoundME pakub praegu ka võimalust vormistada kahe kuu tellimus 4 euroga, mis on tavahinnast 70% soodsam. Uuri pakettide kohta lähemalt SIIT.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields