NATO DIANA

NATO DIANA uus kandideerimisvoor stardib kevadel 2024!

NATO DIANA Eesti kiirendi esimene voor alustas jaanuar 2024. Loe lähemalt siit.

NATO DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) kiirendi eesmärk on toetada süvatehnoloogia iduettevõtteid, mis panustavad riiklikku julgeoleku ja kaitsevaldkonda, viies kokku andekad innovaatorid ja uute tehnoloogiate lõppkasutajad. Kiirendis arendatakse kahese kasutusega tehnoloogiaid, st tehnoloogiad on kasutatavad nii tsiviil- kui ka kaitseotstarbel. NATO kiirendi Eestis võimaldab eelkõige Eesti ja lähiregiooni iduettevõtjatel arendada oma toodet ja ärimudelit ning leida koostööpartnereid Alliansi ülesel kaitseturul, mis on tavapäraselt suletud ja kõrge sisenemisbarjääriga.

Kõik kiirendisse pääsenud ettevõtted saavad 100 000 euro suuruse grantrahastuse, parimatel on võimalik lisaks saada veel kuni 300 000 eurot lisarahastust. Lisaks ootab ettevõtteid kvaliteetne 6-kuuline koolitusprogramm, ligipääs 90+ testkeskusele, kaitse- ja ärivaldkonda ühendav programm ning tippmentorite võrgustik üle alliansi. DIANA loob silla ülikoolide, ettevõtete ja avaliku sektori vahel, eesmärgiga toetada innovaatiliste tehnoloogiate arendamist, mis aitavad leevendada tsiviil- ja kaitsesektori probleeme ning juhivad meid jätkusuutlikult turvalisema maailma suunas.

NATO DIANA Eesti kiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Sparkup Tartu Teaduspargi ja ärikiirendiga Startup Wise Guys. Kiirendi elluviimist Eestis rahastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetavad Välisministeerium, Kaitseministeerium ja Tallinna linn. Alliansiülesesse testimiskeskuste võrgustikku annavad oma panuse Eestis TalTech, Tartu Ülikool, CR14 ja Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia ning Eesti Lennuakadeemia.

Vaata lansseerimisürituse veebiülekannet siit!

Täpsem info DIANA kohta ja kandideerimine: https://www.diana.nato.int/

Kui soovid olla esimene, kes kuuleb NATO DIANA kiirendiga seotud uudistest, jäta oma andmed nupult avanevasse vormi:


Küsimuste korral võta ühendust

Karen-Maria Toomiste

NATO DIANA Eesti kiirendi kogukonna- ja kommunikatsioonijuht

karen@tehnopol.ee

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields