NATO DIANA

NATO DIANA uus kandideerimisvoor on avatud kuni augusti alguseni!

NATO DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) uus taotlusvoor on avatud 1. juulist kuni augusti alguseni! Kõik alliansis tegutsevad innovaatilised idufirmad on oodatud kandideerima ja tõstma esile oma murrangilisi lahendusi kaitse ning julgeoleku valdkonnas.

NATO DIANA innovatsioonikiirendi

NATO DIANA eesmärgiks on leida ja kiirendada kaksikkasutusega innovatsiooni kogu alliansis. DIANA otsib liitlasriikidest innovaatilisi kaksikkasutusega süvatehnoloogiaid, mis suudaks lahendada kriitilisi kaitse- ja julgeolekuprobleeme. Osalevatele iduettevõtetele pakutakse rahastust, kiirendiprogramme, mentorlust, testimisvõimalusi ning ligipääsu usaldusväärsetele investoritele ja lõppkasutajate võrgustikele, et aidata ettevõtetel liikuda ideest reaalse kasutuselevõtuni kaitse- ja tsiviilsektoris. DIANA kiirendis osalemine tähendab koos NATOga turvalisema keskkonna kujundamist ning innovaatiliste toodete täieliku äripotentsiaali saavutamist.

Miks kandideerida?

  • Idufirmasid ootab kvaliteetne 6-kuuline koolitusprogramm.
  • Kõik kiirendisse pääsenud ettevõtted saavad 100 000-eurose grantrahastuse, parimatel on võimalik lisaks saada veel kuni 300 000 eurot lisarahastust.
  • Ligipääs 180+ testkeskusele.
  • Kaitse- ja ärivaldkonda ühendav programm ning tippmentorite võrgustik üle alliansi.
  • DIANA loob silla ülikoolide, ettevõtete ja avaliku sektori vahel, eesmärgiga toetada innovaatiliste tehnoloogiate arendamist, mis aitavad leevendada tsiviil- ja kaitsesektori probleeme ning juhivad meid jätkusuutlikult turvalisema maailma suunas.

NATO DIANA Eesti kiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Sparkup Tartu Teaduspargi ja ärikiirendiga Startup Wise Guys. Kiirendi elluviimist Eestis rahastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetavad Välisministeerium, Kaitseministeerium ja Tallinna linn. Alliansiülesesse testimiskeskuste võrgustikku annavad oma panuse Eestis TalTech, Tartu Ülikool, CR14 ja Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Eesti Lennuakadeemia ja Metrosert.

Keda ootame kandideerima?

Ootame taotlusi idufirmadelt, kellel on uudsed ideed kriitiliste kaitse- ja julgeolekuprobleemide lahendamiseks. Kui sinu idufirma tegeleb tipptasemel lahendustega ja ettevõtte tegevusvaldkond kattub selleaastaste väljakutsetega, soovime sinust kuulda.

2024 väljakutsed

Teisel tegevusaastal kutsub DIANA innovaatoreid esitama ettepanekuid viies väljakutse valdkonnas:

  1. Jätkusuutlik energia tootmine: Eesmärk on laiendada eelmise aasta energeetika ja jätkusuutlikkuse väljakutset, keskendudes energeetika ja elektritootmise jätkusuutlikkuse parandamisele erinevates valdkondades.
  2. Andmete ja teabe turvalisus: DIANA otsib tehnoloogilisi lahendusi, mis hõlbustavad andmete loomist, kasutamist, levitamist ja kaitset erinevates keskkondades, sealhulgas kosmoses.
  3. Tuvastamine ja seire: See väljakutse tugineb 2023. aasta veealuse tuvastamise ja seire väljakutsele, ent laieneb sel korral kõigile aladele (maa, meri, õhk, kosmos ja küber).
  4. Inimeste tervis ja sooritusvõime: Otsitakse lahendusi, mis parandavad inimeste tervist ja heaolu nii füüsilises kui psühholoogilises kontekstis (sh ka kosmoses).
  5. Kriitiline infrastruktuur ja logistika: Keskendutakse kriitilise riikliku ja rahvusvahelise infrastruktuuri ning ülemaailmsete tarneahelate turvalisele ja usaldusväärsele toimimisele erinevates valdkondades.

Väljakutsete kolm läbivat teemat on loodud selleks, et innovaatorid kaaluksid rakenduste ja tehnoloogiate omavahelist seotust erinevates valdkondades:

  • Kosmos: Kosmosekeskkond esindab tohutut ja suuresti uurimata piiriala, millel on suur potentsiaal teaduslikeks avastusteks ja tehnoloogiliseks innovatsiooniks.
  • Vastupidavus: Rõhutatakse vajadust lahenduste ja tehnoloogiate järele, mis suudavad taluda ja kiiresti taastuda häiretest või ohtudest.
  • Jätkusuutlikkus: DIANA paneb rõhku keskkonnasõbralike, energiatõhusate tehnoloogiate ja praktikate arendamisele ja rakendamisele, mis tagavad pikaajalise elujõulisuse.

Valikuprotsess

  • DIANA kasutab teadlikult lihtsat valikuprotsessi, mis võimaldab taotlejatel kirjeldada oma pakutud tehnoloogilist lahendust ja selle asjakohasust väljakutsele lühikeses taotlusvormis. Taotlus tuleb esitada inglise keeles.
  • Põhikriteeriumitele vastavate ettevõtete ettepanekuid hinnatakse ettepanekute tugevuse ja konkreetse väljakutse teemale vastavuse alusel. Ettepanekuid vaatab läbi DIANA väljakutsete tiim ning valdkonnapõhised tehnilised eksperdid ja lõppkasutajad.
  • Hinnatakse mitmeid tegureid – ettepaneku mõjupotentsiaali, unikaalsust või uudsust võrreldes tüüpiliste lahendustega, tehnoloogilist teostatavust, kaksikkasutuse asjakohasust, sealhulgas ärilist elujõulisust ning potentsiaalseid kaitse- ja julgeolekurakendusi.
  • DIANA avab taotlusvooru esmaspäeval, 1. juulil ja taotlusvoor sulgub reedel, 9. augustil.
  • Toimub ka virtuaalseid veebiseminare, kus osalejad saavad esitada küsimusi taotlemise ja hindamisprotsessi kohta.

DIANA sai oma pilootaastal (2023) üle 1300 taotluse üle alliansi. 44 ettevõtet 19 riigist valiti DIANA esimesse kuuekuulisse kiirendiprogrammi, mis toimus viies asukohas Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Need 44 ettevõtet esitasid ideid kolmes peamises väljakutsete valdkonnas: energeetika ja jätkusuutlikkus, side ja kommunikatsioon ning veealune tuvastamine ja seire.

Vaata esimese vooru lansseerimisürituse veebiülekannet siit!

Tutvu DIANA kiirendi esimese lennu ettevõtetega siin!

Täpsem info ja kandideerimine DIANA kodulehel!

Kui soovid olla esimene, kes kuuleb NATO DIANA kiirendiga seotud uudistest, jäta oma andmed nupult avanevasse vormi:


Küsimuste korral võta ühendust

Karen-Maria Toomiste

NATO DIANA Eesti kiirendi kogukonna- ja kommunikatsioonijuht

karen@tehnopol.ee

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields