NATO DIANA kaitsepäev: rahvusvahelised tipptegijad kohtusid Eestis

Eelmisel nädalal toimus DIANA kiirendi tiimidel taas intensiivne koolitusnädal Eestis. Nädala tippsündmuseks oli NATO DIANA kaitsepäev, kus valdkonna tipptegijad tutvustasid kaitse- ja julgeoleku valdkonna eripärasid.  

Üritusel astusid üles Gene Keselman ja Fiona Murray Massachusettsi Tehnoloogiainstituudist (MIT), Moritz Zimmermann ja Kadi Silde NATO DIANAst, Moritz Pichler HENSOLDT’ist ja Eneli Saabas Kaitseministeeriumist.

Kaitsepäeval tutvustati DIANA kiirendisse kuuluvatele süvatehnoloogia startupidele julgeoleku- ja kaitsevaldkonna eripärasid – kuidas suhelda missioonipõhiste organisatsioonidega, kuidas mõista kaitsevaldkonna hankeid ja müügiprotsesse ning millised on kaksikkasutusega ettevõtete võimalused ja väljakutsed.

Lisaks kaitsepäevale toimus nädala jooksul DIANA startuppidele mitmeid äri fookusega koolitusi ja kogukonnaüritusi. Oma panuse andsid Eesti parimad koolitajad ja ärieksperdid – Tauri TuubelJaan ApsVilliko NurmojaKalev Kaarna.

Lisaks jagasid oma kogemuslugusid täna juba edukalt kaitseturul tegutsevad Eesti ettevõtted Raido Saremat Vegvisirist, Erik Markus Kannike SensusQ-st ja Joonatan Oras Spacedripist.

Startup maailm näeb kaitsetööstusel ja dual-use strateegial üha suuremat potentsiaali ning pole ka ime, sest vajadus on suur ja potentsiaal aina kasvav. Euroopa kaitsetööstuse idufirmad kaasasid Siftedi andmetel 2023. aastal 464 miljonit dollarit, mis on 435% rohkem kui 2022. aastal. Ometi on see valdkond väga keeruline, müügitsüklid pikad ning valdkonda sisenemise barjäär väga kõrge.

NATO DIANA kiirendi eesmärgiks on toetada süvatehnoloogia iduettevõtteid, mis panustavad riikliku julgeoleku ja kaitsevaldkonda, viies kokku andekad innovaatorid ja uute tehnoloogiate lõppkasutajad. Kiirendis arendatakse kahese kasutusega tehnoloogiaid, st tehnoloogiad on kasutatavad nii tsiviil- kui ka kaitseotstarbel. NATO kiirendi Eestis võimaldab eelkõige Eesti ja lähiregiooni iduettevõtjatel arendada oma toodet ja ärimudelit ning leida koostööpartnereid alliansi ülesel kaitseturul, mis on tavapäraselt suletud ja kõrge sisenemisbarjääriga.

NATO DIANA Eesti kiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Sparkup Tartu Teaduspargi ja ärikiirendiga Startup Wise Guys. Kiirendi elluviimist Eestis rahastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetavad Välisministeerium, Kaitseministeerium ja Tallinna linn. Alliansiülesesse testimiskeskuste võrgustikku annavad oma panuse Eestis TalTech, Tartu Ülikool, CR14 ja Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia ning Eesti Lennuakadeemia

NATO DIANA Eesti kiirendis arendab oma tehnoloogiaid üheksa rahvusvahelist ettevõtet: GaltTecREVOBEAMGIM RoboticsLobster RoboticsAnzenDronetagIceWindGoldilock, ja AVoptics.

 

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields