27. veebruar 2020

Prototron soovib viia ettevõtlikkuse Eesti koolinoorteni

Eesti esimene nutikate ideede rahastu Prototron avas oma tänavuse esimese taotlusvooru. Teaduspargi Tehnopol, Swedbanki ja TalTechi koostöös 2012. aastal loodud Prototron on uue suunana võtnud eesmärgiks käivitada ettevõtlikkuse ja innovaatiliste ideede levitamiseks Eesti koolinoortele suunatud programmi Prototron Juunior, mida toetab Swedbank.

„Igas Prototroni voorus näeme, et maailmamuutvad ideed ja innovaatilised lahendused ei sõltu ametist, haridustasemest või elukohast. Nii startuppide asutajad kui nende töötaja on väga erineva taustaga ja usume, et Prototron saab siin kaasa aidata,“ selgitas Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja, miks rahastu on loomas koolinoorele suunatud ettevõtlikkusprogrammi. „Uute lahenduste leidmine eeldab julget katsetamist ja tahame inimestesse sisendada arusaama, et ebaõnnestumine on õpiprotsessi oluline osa. Toetame nii neid, kes on juba oma äriga algust teinud kui ka neid, kes sellega alles algust teevad,“ märkis ta. „Mida varem ettevõtlikkust noortele tutvustada, seda kiiremini tekib põlvkond, kes ise tahab ja julgeb oma ettevõttega algust teha.“

Tänaseks on Eestis hinnanguliselt 1000 startuppi, kes on 2019. aastal kaasanud 258,3 miljonit eurot ning maksudena Eesti riigile toonud 77 miljonit eurot. „Neil on oluline mõju Eesti tööturule ja see järjest kasvab. Prototroni toetatud meeskonnad on tööd andnud ca 300 inimesele,“ tõi Budkovskaja välja.

Tänavuses kevadvoorus läheb jagamisele 65 000 eurot, taotlusi saab esitada 15. märtsini www.prototron.ee.

Allikas: GoodNews portaal

Share This