25. juuni 2018

Tehnopoliga suveks startup-vormi!

Startup Inkubaatori iduettevõtted on poole aastaga viinud end parimasse ranna startup-vormi, kui kunagi varem. Erinevalt suvesoojast, mis saabub Eestis ootamatult ja üleöö, on inkubandid teinud 2018. aasta esimeses pooles suure eeltöö ning esimesed tulemused on teenitult kätte võidetud.

Seega kinnitavad aprillis Guestjoyle, Autolevile ja WebARXile välja jagatud hokikepid vaid seda, et Startup Inkubaator aitab iduettevõtteid toonusesse viia. Meie startupide suurt potentsiaali ei kinnita vaid võtmementorid, aga ka Eesti äriinglid. Nii valitigi Guestjoy eelmise aasta lõpus kõige lootustandvamaks ettevõtteks ning riskikapitalifondiga United Angels VC investeeriti neisse kokku 340 000 eurot.

Samas suurusjärgus oli ka Transformative.ai investeering, kui kaasatud 560 000 euroga jätkab ettevõte täna arendustöödega, mille eesmärgiks on täpsemalt mõõta ja ennustada südameataki saabumist.

Medalid kaela

Head võistlusvormi näitasid mais ja juunis FoodDocs ning Zubax Robotics. InnoEnergy konkursi PowerUp! Eesti finaalis valis žürii parimaks roheenergia idufirmaks Zubax Roboticsi, kelle arendatud elektrimootori kontrollerid võimaldavad tõsta kosmosetööstuse energiatõhusust kümme protsenti.

Zubaxi võidukäik jätkus Prahas PowerUp! lõppvõistlusel, kus neid premeeriti 30 000 euroga ja võimalusega osaleda mainekas InnoEnergy Highway kiirendis, mis aitab idufirmadel turule jõuda ja toetab neid kuni 150 000 euro suuruse investeeringuga.

Mida arvas võidust Zubax Roboticsi asutaja Pavel Kirienko?

„Konkursi võitmine on tõesti motiveeriv üllatus, kuigi teadsime, et meil on hea idee ja suure potentsiaaliga toode. PowerUp! konkursile kandideerimine tundus väga tähtis – see võistlus aitab idufirmadel areneda, pakkudes tuge innovaatilistele ideedele ja võistkondadele. Võidusumma kavatseme investeerida toote edasisse arendusse, et tõsta meie kohalolek turul uuele tasemele.“

Meie FoodDocs võitis “Ajujahi”

Digitaalse toiduohutuse platvorm Fooddocs sai lisaks “Ajujahi” võidule suure meediakajastuse osaliseks, mis aitas ettevõtte asutajatel jõuda mitme olulise suurkliendini. Toiduohutuse dokumentatsioon on tänaseni valdkond, kus puudu tõhus digilahendus, mis lihtsustaks ka väiksemate muutuste üles märkimist.

Kust puhub pärituul?

Aasta teises pooles testib oma võistlusvormi ka Tehnopol, kui alustab uus rahvusvaheline koolitussari Tehnopol Startup Bootcamp. Sügishooaja vältel toimuvad töötubadesse on oodatud edumeelsed startupid, kellel kindel siht rivistada end stardijoonele koos maailma vägevatega.

Share This