Tiimid Eestist, Soomest ja Rootsist laiendavad oma haaret uutel turgudel

Kasvuprogramm Northbound Scaleups (NBSCALE) aitab alustavatel ettevõtetel uutele turgudele laieneda. Programmi raames saavad startupid osaleda tasuta rahvusvahelistel koolitustel ja mentorsessioonidel, lisaks toetab programm iduettevõtete ärireise uute sihtturgude kaardistamiseks. Programmi uues voorus alustas oma teekonda 14 tiimi.  

Viis tiimi Eestist, viis Soomest ja neli Rootsist alustasid programmi koolituspäevadega Tallinnas. Esimesel päeval andis Mariliis Uibomäe osalejatele põhjaliku ülevaate kasvuturundusest (growth hacking). Teisel päeval viis Bulgaaria päritolu koolitaja ja coach Stoyan Yankov läbi kaasahaarava koolituse teemal „Team performance and Productivity“. 

Järgmise poole aasta jooksul osalevad tiimid koolitustel Soomes ja Rootsis ning lisaks on neil igakülgne mentortugi, et valmistuda uuele turule sisenema. Eestist osaleb programmis 5 tiimi, keda toetavad juhtmentorid Karin Künnapas, Olle Tischler, Kaspar Hanni ja Anna-Liisa Reinson.

Eesti tiimid:  

  • Rotazion on uuenduslik rendiplatvorm, mis võimaldab inimestel rentida esemeid, edendades seeläbi säästvat tarbimist ja ringmajandust. Ettevõtte eesmärk on laiendada haaret rahvusvaheliselt, pakkudes kasutajatele võimalust teenida tulu oma kasutamata esemetest, samal ajal vähendades ületootmist ja ressursikasutust.
  • Gruff Technology pakub nutikaid lahendusi kodudele, ettevõtetele ja kohalikele omavalitsustele, et hoida kokku elektrikulu. Nutikate releede ja pistikute abil saab automatiseerida näiteks vee soojendamist või ruumide kütmist. Rahaline sääst tuleb päeva odavamate Nord Pool hindade rakendamisest.
  • Crespect on intelligentne pilvetarkvara advokaadibüroode opereerimiseks ja äri kasvatamiseks.
  • Livful muudab ehitusturgu ühendades uuendusliku disaini ja jätkusuutliku materjali kasutuse. Lame-pakendatud majade ja kaitsetööstuse komplektid vähendavad klientide transpordikulusid ja ehituse aega tervelt 95%. Ühtlasi on majad madala ökoloogilise jalajäljega ning tagavad kiire paigalduse asukohast sõltumata.
  • Phishbite on õngitsustestide platvorm, mis muudab töötajate käitumist, et hoida ära võimalikku küberrünnakut.

Northbound Scaleups (NBSCALE) on Tehnopoli, Turu Teaduspargi (Soome) ja Movexumi (Rootsi) ühisprojekt. 

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields