Valminud strateegia viib Eesti tervisetehnoloogiate sektori rahvusvahelisele tasemele

Valminud on Tervisetehnoloogiate ja -teenuste valdkonna arendamise strateegia ja tegevuskava aastateks 2023-2028. Strateegia esindab visiooni, mille eesmärk on oluliselt edendada meditsiinilist innovatsiooni ja ettevõtlusaktiivsust Eestis. Strateegia ja tegevuskava valmisid projekti „Teenused teadmuspõhiste iduettevõtete loomiseks ja arendamiseks ning teadmuspõhise ettevõtluse ökosüsteemi arendamine Eestis“ raames. Projekti kuuluvad Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Teaduspark ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.

Strateegia keskendub viiele põhivaldkonnale:

  1. Innovatsiooni soodustamine: luua keskkond, mis julgustab ja toetab uusi ja uuenduslikke algatusi tervisetehnoloogia sektoris.
  2. Ekspordi toetamine: tõsta Eesti tervisetehnoloogia sektori rahvusvahelist profiili, aidates kaasa eksportivate ettevõtete kasvule.
  3. Valdkondlike regulatsioonidega seotud teadmiste ja kogemuste suurendamine: tõhustada teadmiste ja oskuste kogumit, mis aitab meil paremini kohaneda valdkonna kiire arengu ja  regulatiivsete väljakutsetega.
  4. Valdkonnas tegutsevate spetsialistide hulga suurendamine: suurendada pädevate ja kogenud ekspertide hulka tervisetehnoloogia sektoris, et tagada valdkonna jätkusuutlik kasv.
  5. Täiendavad rahastusvõimalused ja kapitalile ligipääsu parandamine: välja töötada struktuurid ja meetmed, mis laiendavad rahastusvõimalusi ning hõlbustavad kapitali kaasamist.

Strateegia ja tegevuskavaga on võimalik tutvuda siin.

Strateegia koostamisele aitasid kaasa ligikaudu 30 organisatsiooni alates teadusasutustest, kes arendavad teadusliku aluse innovatsiooniks, kuni iduettevõteteni, kes rakendavad uudseid ideid reaalseks tooteks või teenuseks.

Projekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi programmi „Startup Estonia“ (nr EU60971) raames ja selle elluviimisel tehti koostööd AS-iga SmartCap.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields