Eesti idufirma lahendab aastas ligi 10 miljonit diabeetikut puudutava mure

Tehnopol Startup Inkubaatoris kasvanud teadus- ja arendusettevõte Nanordica Medicaltöötab välja uudseid antibakteriaalseid haavaravitooteid, mis on seni turule jõudnutest kordades tõhusamad. Kui kõik läheb plaanipäraselt, on tooted kättesaadavad kõigis Eesti haiglates ja apteekides alates 2023. aastast.

Kliinilised uuringud koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga

Nanordica Medicali tootearendusjuht Anna-Liisa Kubo märkis, et turule jõudmiseks on vaja kõigepealt läbi käia regulatoorne teekond ning saada kõik vajalikud sertifikaadid. “Praegu planeerime kliinilisi uuringuid koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga ja meie esimesed kliendid on haavainfektsioonidega patsiendid, kes kaasatakse uuringutesse,” avaldas Kubo.

Nanordica kasutab uudset tehnoloogiat, millega on võimalik lahendada bakterinakkuse probleem haavaravis, mis on seni lahendamata. Bakterinakkuse tõttu vajab igal aastal jalaamputatsiooni ligi 10 miljonit diabeetikut. Umbes 30% diabeetikutest sureb varsti peale amputatsiooni.

“Koroonaviiruse pandeemia ajal tõusis amputatsioonide arv diabeetikute seas kümme korda, mis oli tõestuseks, et kodused haavanakkuse ravi vahendid on väga kesised. Infektsiooniravi probleem on veel selgelt lahendamata,” sõnas ettevõtte tehnoloogia arenduse ja tegevjuht Olesja Bondarenko.

“Praegu turul olevad hõbedal ja antibiootikumidel baseeruvad tooted ei ole piisavalt tõhusad, et ravida terveks põletikulised haavad,” jätkas Bondarenko. Ta lisas, et eriti suur probleem on raskelt bakteritega nakatunud haavadega, kus pesitsevad haavaravi jaoks keerulised bakterid, nt Pseudomonas aeruginosa tüved, ja/või antibiootikumitele mittereageerivad bakterid. Selliste haavade ravi on peaaegu võimatu.

“Meie tehnoloogia aitab võidelda nende probleemidega ja on ka ennetava toimega ning soodustab haavade kokkukasvamist,” lausus Bondarenko.

Nanordica eesmärgiks on tõsta nakatunud haavade ravi uuele tasemele ja oma tootega soovitakse jõuda haavaravitoodete standardravi juhenditesse.

Terviseklaster aitab kaasa arenemisele

Nanordica Medical liitus Tehnopoli juhitud Connected Health klastriga, tänu millele avaneb neil võimalus rohkem arendada ettevõtte kliinilist ja äriarenduse poolt.

“Meil on suurepärane tehnoloogia ja klastri abiga jõuame loodetavasti võimalikult paljude strateegiliste partneriteni. Samuti soovime saada klastri kaudu uusi kontakte, nt kliiniliste arvamusliidrite ja farmaatsiatööstuse ettevõtete seas,” ütles ettevõtte äriarenduse juht Taavi Lipstok.

Nanordica Medical on Tehnopol Startup Inkubaatori programmi ja Connected Health klastri liige.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields