Idulugu: Roadly X Tehnopol Startup Inkubaator

Tehnopol Startup Inkubaatoris alustas uus voor idufirmasid ja sel korral on vastuvõetute seas vaid mõjuettevõtlusega tegelevad ettevõtted. Üheks neist on Roadly. Ettevõte toob ühte rakendusse kokku kliendid, kohalikud karjäärid ja piirkondlikud transpordipartnerid, et lõppklient saaks paari hiireklõpsuga osta materjale lähedalasuvatest karjääridest.

Kasutades Roadly tellimiskeskkonda, puudub vajadus otsida materjalitootjaid erinevatest piirkondadest, organiseerida ja ajatada eraldi transporti ning oodata lõputult päringutele vastuseid. Roadly on kogu protsessi automatiseerinud ja muutnud tellimise kõigi osapoolte jaoks lihtsaks ning tõhusaks.

Roadly tegemisi tutvustas lähemalt ettevõtte tegevjuht Marten Jõgi.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Idee sündis tavalisest vajadusest – elades maal, tuli meil värskendada teekatet või kergitada maapinda ning sellega kaasnes vajadus tellida materjale. Kuid selgus, et materjalide tellimine võib olla väga keeruline – lihtsalt kelleltki tellides ei pruugi saada parimat lahendust, mis võtab arvesse kõiki olulisi nüansse, nagu tootja asukoht, materjalide hind, veo kaugus ja tarnekindlus. Need kogemused julgustasid meid looma idufirmat, mis lahendaks just selle probleemi.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Suurim väljakutse, millega oleme silmitsi seisnud, on olnud rahaline külg, kuna ettevõtte käivitamine ilma piisava rahalise ressursita on keeruline. Meie suurimaks võiduks on olnud usaldus, mille oleme saavutanud Eesti mainekate karjääride ja tootjate seas. Samuti on suur saavutus olnud rahastus uutele arendusprojektidele Euroopa fondide poolt, mis on toonud ka uusi väljakutseid oma investeeringute leidmiseks.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?

Kandideerisime Tehnopoli Startup Inkubaatorisse, sest usume, et nende kogemused võivad olla meile õpetlikud ning nad pakuvad meile tuge arendada idufirmat valdkonnas, mis pole näinud suuri muutusi aastakümneid. Plussiks on seegi, et inkubaatori mentorid on oma valdkonnas saavutanud edu ning soovivad nüüd oma kogemusi ja teadmisi järgmistele tegijatele edasi anda.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Ühe aasta pärast soovime tõusta Eesti ettevõtete seas silmapaistvaks tegijaks ning kasvatada oma väärtust nii, et suudame meelitada ligi ka investoreid. Lisaks soovime integreerida edukalt oma lahenduse karjääridele ja tootjatele, et kliendid saaks tellida materjale otse tootjalt, kelle jaoks on tellimisprotsess automatiseeritud ning transpordi pool lahendatud Roadly eestvedamisel.

Viie aasta pärast on Roadly teenus kasutatav mitmel välisturul ning meie ettevõte on kasumlik igas riigis, kus tegutseme.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Eesti järgmine edulugu võib olla Kõu Mobility Group Kristjan Maruste juhtimisel, kes omab kõiki võtmeomadusi, et saavutada ükssarviku tiitli vääriline edu.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Kindlasti soovitame lugeda Äripäeva ja külastada sTARTUp Day’d, kus on võimalik osa saada suurepärastest üritustest. Kuigi spetsiifilisi väljaandeid ja podcaste meie valdkonnaga seoses pole palju, soovitame siiski püsida kursis oma valdkonna tippude tegemistega ning õppida nende kogemustest.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Miks te just Roadlysse otsustasite investeerida?

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields