Kandideeri AI kiirendisse ja saa 10 000-eurone rahasüst oma idee arendamiseks

Tehnopol Startup Inkubaatoris alustab aprillis AI kiirendi teine lend, kuhu ootame kandideerima uusi tehisintellektil põhinevaid tiime! AI kiirendi aitab tuua turule uusi ja tugevaid tehisintellektil põhinevaid tehnoloogiaettevõtteid, kelle lahendustega viiakse uuele tasemele väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tootmine, protsessid või tooted. 

AI kiirendi läbimisele aitavad kaasa nii spetsiaalne AI fookusega koolitussari kui ka valdkonna tipptegijatest mentorid ning eksperdid, kes meeskondadega iganädalaselt töötavad.

Ootame 6-kuulisse AI kiirendisse iduettevõtteid, nii olemasolevate hargettevõtete (spin-off) tiime kui ka teadlaste ja tudengite meeskondi, kelle ideed ja lahendused kasutavad tehisintellekti ning on suunatud nii tööstuse kui ka andmeintensiivsetele ettevõtetele. Kandideerima on oodatud Eestis registreeritud või registreerimisel olevad ettevõtted.

„Eesmärk on kõigil ühine – tuua turule uued tehisintellektil põhinevad tooted ja teenused, mis aitavad nii Eesti ettevõtetel andmetest suuremat kasu lõigata kui ka omavad selget potentsiaali välisturul. AI ja robootika kiirendis pakumegi tiimidele tuge uue toote või teenuse arendamisel, turule tulekul ja testkliendiga valideerimisel,” ütles Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai.

AI kiirendi uude vooru võetakse vastu 10 tiimi ja iga tiim saab idee arendamiseks 10 000-eurose rahasüsti. Kiirendi koolitusprogramm algab aprilli teises pooles. Kandideerimise tähtaeg on 7. aprill.

AI kiirendi esimese lennu läbisid mitmed suure potentsiaaliga ettevõtted nagu KrattWorks, HUUM, YANU, Envelope jt. Envelope’i asutaja ja tegevjuht Khuldoon Bukhari ütles, et AI kiirendi viis neid kokku mentoriga, kes aitas jõuda potentsiaalsete klientideni ja lihvida toote tutvustust. „Kiirendi raames toimunud töötoad intellektuaalse omandi, turunduse ja rahakaasamise teemadel olid väga kasulikud. Üldiselt saime kiirendist hea kogemuse ja ma soovitaksin varajase faasi ettevõtetel kiirendisse kandideerida,” lisas Bukhari.

AI kiirendiprogramm aitab:

  • kogenud mentorite käe all ja koolitusprogrammi abil kasvada tugevaks AI tehnoloogiaettevõtteks;
  • viia kokku tehisintellekti valdkonna ökosüsteemi osalised ja eksperdid;
  • jõuda kiiremini ja vähesemate katsetustega toimiva tehisintellekti põhise idee piloteerimiseni;
  • jõuda kontaktideni, kes aitavad kaasata lisakapitali.

Tulemas on koolitused: „Ärimudel ja tugeva meeskonna ehitamine“, „AI tehnoloogiatel põhinev tootearendus ja prototüüpide loomine (build-measure-learn)“, „Intellektuaalne omand – selle kaitsmine ja kokkulepped teiste osapooltega“, „Kliendijuhtumite valideerimine, piloteerimine ja turule sisenemise strateegia“ ja „Investorvalmiduse saavutamine ja rahastusvõimaluste leidmine“.

Kiirendis osalemine on tasuta ja osalusoptsiooni ei võeta. Eelduseks on eskaleeritav tehisintellektil põhinev äriidee, olemasolev prototüüp või võimekus see luua kiirendi ajal ning pühendunud meeskond. Kõik osalevad tiimid saavad kasutada ka füüsilist koostöökeskust Teadus- ja ärilinnakus Tehnopol.

AI kiirendi toimub AI arenguprogrammi raames, mille elluviimist toetab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Lisainfo ja kandideerimine: www.startupincubator.ee/aikiirendi

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields