12. juuni 2018

Lugu digitaalsest Eestist köidab jätkuvalt Euroopa iduettevõtjaid

Kolme päeva jooksul võõrustas Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Tehnopol Startup Inkubaator ligi 20 iduettevõtjat Euroopast, kelle silmis on Tallinnal hea võimalus saada nii Balti, Põhjamaade kui ka Kesk-Euroopa turge ühendavaks keskuseks.

Kuigi Euroopa suurlinnadega võrdluses on Tallinn veel väike ja end alles kehtestav startup-keskus, peavad paljud Euroopa ettevõtjad meie digiteenuseid piisavalt atraktiivseks, et oma iduettevõtega tulevikus Eestisse kolida.

“Eesti IT-kogukond on erakordselt võimekas tarkvara arendamiseks ning seda väljendab hästi ka kõrge alustavate iduettevõtete arv,” ütles Yosi Glick, Iisraeli iduettevõtja. Glick lisas, et oma järgmise startupi tarbeks proovib ta Eestist leida kaasasutaja, et olla korraga kohal ja kursis nii Tel Avivi kui ka Tallinna ökosüsteemiga.

Enesekehtestamine läbi rahvusvaheliste projektide

Tehnopol on kõigest üks näide erinevatest organisatsioonidest Eestis, kes läbi rahvusvaheliste projektide tugevdavad enda portfelli võrgustikku. Horizon2020 ning ka teised Euroopa projektid võimaldavad leida partnereid nii teiste ökosüsteemi liidrite kui ka riikide seast.

“Programmi Access2Europe’i kaudu on Tehnopoli Startup Inkubaator ühendatud nii Barcelona, Berliini kui ka Pariisi oluliste startup organisatsioonidega. Heade partnerite ja tugeva võrgustiku kasust saavad lõigata ka meie iduettevõtjad, kellel huvi Euroopa turult uusi kliente leida,” ütles Triin Ilves, Tehnopol Startup Inkubaatori kogukonnajuht.

Eesti startup ökosüsteemi puhul hindasid Euroopa startupid ka elukeskkonna täisväärtuslikkust. Kuigi kohalik kliima ei soosi aastaringset päevitust ja võimalust nautida sooje suvepäevi, on aastaaegade vaheldumine sama oluline kui mitmekesine e-teenuste süsteem.

“Külmadel ja pimedatel talvepäevadel on hea tööle keskenduda,” kinnitas Alex Specchio, kes on pärit Itaaliast, kuid töötab oma startupi Kodiga juba viimased kolm aastat Peterburis. E-residendina on Specchio ka üks kolmekümnest tuhandest Eesti-huvilisest, kes suure tõenäosusega asutab oma järgmise ettevõtte just Eestis.

04-06. juunil toimunud Tallinn Discovery Touri käigus külastati erinevaid Eesti iduettevõtteid (Jobbatical, Transferwise), startup-keskusi (Tehnopol Startup Inkubaator ja Lift99), e-Estonia Showroomi ja kohtuti kohaliku ökosüsteemi peamiste esindajatega. Ülevaate kohalikust kogukonnast andsid nii EAS, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Mektory kui ka Startup Estonia.

Share This