17. aprill 2020

Tehnopol Startup Inkubaator alustab Ida-Virumaal tehnoloogiastartuppide toetamist

Aprillis avab Tehnopol Startup Inkubaator oma Narva esinduse. Esimesteks sammudeks on kogukonnas ettevõtlusvalmiduse kasvatamine läbi väärtusliku koolitusprogrammi pakkumise.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul on Narva ja Ida-Eestisse laienemine strateegiline samm, mille otsus sai tehtud juba enne kriisi. „Teame, et paljudes regioonides on põnevate ideedega tegusaid inimesi, kes veel (idu)ettevõtlusega ei tegele, kuna neil on puudu süsteemsest toetusest. Vaadates tänast majandusolukorda, on laienemise samm vajalikum kui eales varem. Tõsi on, et ettevõtlusmaastik on tükiks ajaks oluliselt teistsugune. See aga ei tähenda, et võimalusi on varasemast vähem. Need võimalused on lihtsalt teistsugustes ärimudelites, valdkondades ja sihtrühmades. Kui positiivse nurga alt vaadata, siis on täna inimestel aega, et idee oma startupist päriselt teoks teha. Meie pakume kvaliteetset programmi, mis seda toetab,“ lisas Tammai.

Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmijuhi Olga Kurdovskaja sõnul on kasvuprogrammi üheks tugevuseks selle läbinud iduettevõtete ellujäämise kõrge protsent „Kui tavaliselt jääb iduettevõtetest ellu pisut alla 10%, siis Tehnopol Startup Inkbuaatori kasvuprogrammi läbinutest on elujõulised üle 60%,“ lisas Kurdovskaja. Ta julgustas kõiki programmi kandideerima, sest hea nõu, kuidas oma ideed edasi arendada, antakse ka neile, kes pole veel küpsed programmiga liitumiseks. Vähetähtis ei ole ka asjaolu, et programmi on võimalik läbida nii vene, eesti kui ka inglise keeles.

Inkubaator hakkab nõustama alustavaid ettevõtteid, mis tegutsevad eelkõige rohe-, tervise-, targa linna või  ärilt ärile suunatud tehnoloogiate valdkonnas. „Ootame programmi ettevõtteid või meeskondi, millel on tugev ja innovaatiline idee ning suur sisemine põlemine see ellu viia. Programmi toel arendame ideed edasi, aitame jõuda prototüübini ja valideerime tulemusi,“ ütles Kurdovskaja. Tema sõnul hakkab inkubatsiooniprogrammi valitud iduettevõttega tegelema pühendunud võtmementor, kes töötab koos valdkondlike mentoritega. Iduettevõtte arengut toetab praktiline ja terviklik koolitussari ja kogukonda liidab ühisüritustel tekkinud kontaktivõrgustik. „Oluliseks väärtuseks on investorite kontaktid ja raha kaasamiseks vajaliku ettevalmistuse pakkumine. Programmi väärtus on 10 000 eurot iduettevõtte kohta,“ lisas Kurdovskaja.

Kadri Tammai sõnul annab Narva laienemine võimaluse ka investorkogukonnal pääseda ligi Tehnopoli poolt eelnevalt valideeritud piirkonna startup ettevõttetele ning toob Ida-Virumaale seeläbi täiendavaid investeeringuid, mida piirkonna ettevõtetesse muidu ei tehtaks.

Tehnopol Startup Inkubaator Narva kontor hakkab asuma loomeinkubaatori Objekt ruumides ja on avatud kõigile lähiümbruse iduettevõtetele kohe peale eriolukorra möödumist. „Näeme loomeinkubaator Objektiga väga suurt ühisosa. Nende juures kasvavad loomemajanduse iduettevõtted vajavad sageli tehnoloogia tuge ja meie juures kasvavad tehnoloogia iduettevõtted ei saa läbi ilma hea disainita. Seetõttu on ühel pinnal tegutsemine suureks plussiks mõlemale,“ leiab Olga Kurdovskaja.

Tehnopol Startup Inkubaator loob alustavatele ettevõtetele turvalise ja hoogsa kasvukeskkonna. Kasvuprogramm pakub osalevatele ettevõtetele sisukaid ja praktilisi koolitusi ja eksperttuge Eesti ja Euroopa parimatelt mentoritelt, eesmärgiga leida alginvesteering või jõuda eksportturgudele. Programmi koguväärtus on 10 000 eurot iduettevõtte kohta. Tehnopol Startup Inkubaator on osa Baltimaade suurima teadus- ja ärilinnaku Tehnopol terviklikust tugiteenusest. Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele, pakkudes lahendusi ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni.

Share This