Tehnopoli Ida-Virumaa startup inkubaatorist tuule tiibadesse saanud CAV Solution sisenes USA turule

Tehnopol Startup Inkubaatori vilistlane CAV Solution kogus pre-seed investeeringuringis raha ja laiendab oma tegevust USA turule. CAV Solution on üks esimesi Tehnopol Startup Inkubaatori venekeelse programmi läbinud idufirmasid.  

CAV Solution lõpetas pre-seed vooru ja kogus investoritelt 330 000 eurot. Investeeringuid kaasati Members of Pipedrive Angels ning Garage Entertainment OÜ ingelinvestoritelt, samuti ka partneritelt – USA firmalt Optimal Station, mis on spetsialiseerunud müügiautomaatide tootmisele. Investeeringute abil plaanitakse suurendada müüki, brändi teadlikkust ja panustada turundusse.

CAV Solutioni esindaja Dmitri Pimenovi sõnul osales ettevõte klientide ja investeeringute leidmiseks rahvusvahelistel konverentsidel ning pidas läbirääkimisi erinevate investoritega, tänu millele leiti õiged koostööpartnerid.

“2021. aasta detsembris osalesime Floridas Self Service Innovation Summit 2021 konverentsil, kus kohtusime Optimal Stationiga, kes tundis meie seadme vastu suurt huvi ja nende sõnul on nad sellist lahendust viimased 12 aastat otsinud. Pärast konverentsi saime mitu testseadmete tellimust ja üks seade läks ka Optimal Stationisse. Nad katsetasid meie seadet igal võimalikul viisil ja kinnitasid, et tehnoloogia töötab ning meie tuvastaja peaks olema USA turul,” rääkis Pimenov.

Külastati ka Fort Lauderdale’i tippkohtumist ja expo’t, kus mõisteti, et andmete tuvastamise nõudlus on tõepoolest suur, kuid paljud potentsiaalsed ostjad soovisid n-ö võtmed-kätte-lahendust ehk juba automaati integreeritud süsteemi. “Saime aru, et vajame partnerit, kes suudaks selliseid lahendusi USAs toota ning meie jätkame omakorda seadme ning tarkvara optimeerimist,” sõnas Pimenov.

Pärast Fort Lauderdale’i expo külastust ja potentsiaalsetelt klientidelt tagasiside kogumist külastati ka Optimal Stationi tootmishoonet, kus CAV Solution tutvustas oma seadet detailsemalt. Üheskoos loodud lahendusega oli idufirma väljas Chicagos toimunud expo’l. “Ühendades meie vanusekontrolli tuvastaja Optimal Stationi müügiautomaadiga, saime näidata, kuidas kogu ostuprotsess, sh ka vanusekontroll, toimub. Meie näitusetelk oli expo’l üks populaarsemaid, paljud pöördusid meie poole, tundsid huvi, intervjueerisid ja isegi ostsid seadme. See expo oli meie jaoks väga edukas,” ütles Dmitri Pimenov.

Pärast expo’t pakkusid Optimal Stationi omanikud CAV Solutionile, et pre-seed vooru võiks sulgeda, kuid 5% kogu voorust oli juba reserveeritud. Optimal Station tellis CAV Solutionilt 50 seadet ja ostis 1,8% ettevõttest väljaspool investeerimisringi.

Hetkel tegeleb CAV Solutions aktiivselt lao täitmisega, komponentide kokkupaneku ettevalmistamisega ja inimeste värbamisega. “Meie olukord on hetkel ideaalne: see osa, mis meil enne USA turule sisenemiseks puudu jäi, on nüüd olemas. Loodame, et meie ettevõtte intensiivne areng jätkub,” nentis CAV Solutioni tegevjuht Mihhail Tarassenkov.

CAV Solution on üks esimesi idufirmasid, kes osales Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmis. CAV Solution on spetsialiseerunud klientide vanusekontrolli teenusele. Idufirma on välja arendanud vanusekontrolli lisandmooduli, mis on mõeldud üle erinevate müügiautomaatide jaoks. Moodul suurendab automaatide konkurentsivõimet traditsiooniliste jaemüüjate ees, kellel on võimalus tarbija vanuse kontrollimiseks kasutada kohapealset müüjat. Mooduli kasutuskohad ei piirdu ainult müügiautomaatidega, vaid seda on võimalik tarvitada ka kohapealse KYC (know your client / tunne oma klienti) tuvastusvahendina.