Viis asja, mida pead teadma kiirendisse kandideerimisel 

Tehnopol Startup Inkubaator on toetanud dekaadi jooksul enam kui 700 startupi tähelendu. Selle ajaga oleme läbi vaadanud mitmeid tuhandeid kandideerimisavaldusi, korraldanud väga palju erinevaid vastuvõtupaneele ja võime väga selgelt välja tuua, mida üks kiirendisse kandideeriv tiim arvesse peaks võtma. Seetõttu koostasimegi väikese spikri! 

1. ÄRIIDEE 

Mis on sinu startupi unikaalne väärtuspakkumine? Mis probleemi sinu startup lahendab? Mis teeb sinu startupi eriliseks? Need on küsimused, mille vastused tasub hästi läbi mõelda. Mida selgem ja konkreetsem oma avalduses oled, seda lihtsam on sind vastu võtta. Sa ei pea teadma täpselt, ja ega ei saagi täpselt teada, kuidas sinu äri ehitamise teekond välja näeb, kuid sul peab olema visioon. 

2. PITCH-DECK 

Kiirendisse kandideerimise avalduse üks tähtsaim asi on pitch-deck – lühike esitlusmaterjal, mis selgitab sinu iduettevõtte äriideed ja sisaldab infot probleemi, lahenduse, ärimudeli, turu ja tiimi kohta.  

Võta selle kirjutamiseks ja kokkupanemiseks korralikult aega, sest pitch-deck on see, mis annab vastuvõtupaneelile infot, kas oled kiirendiks valmis või mitte ja kas sinu startupil on üldse potentsiaali. 

3. TIIM 

Kiirendisse vastuvõtmisel on lisaks heale äriideele ülioluline ka kandideeriv tiim. Vastuvõtupaneel peab uskuma, et sinu tiim suudab kiirendi ajal oma iduettevõtte uuele tasemele viia. Võib isegi juhtuda, et kiirendisse võetakse vastu tiim puhtalt seetõttu, et usk meeskonnaliikmete võimekusse on suur ja seda isegi juhul, kui äriidee vajab paneeli arvates veel paika loksutamist.  

Veendu, et sinu kõrval on võimekad ja ägedad inimesed, sest ühtegi edukat ettevõtet ei saa teha üksi. Startupi ehitamine on ühtviisi nii põnev kui ka käänuline teekond ja ole kindel, et sul on selle tee ettevõtmiseks õiged inimesed kõrval. 

4. PÜHENDU 

Arvesta, et kiirendisse vastuvõtmisel ootab sind ja sinu tiimi ees mitu kuud tõsist tööd. Ole valmis päriselt pühenduma ja sinu soov tegelikult ka oma äri edasi arendada peab avaldusest välja tulema. Kui su tiim on kiirendisse vastu võetud, siis see tähendab, et meie usk sinu iduettevõtte potentsiaali on suur ja oleme omalt poolt valmis tegema kõik, et sind sellel ägedal teekonnal toetada. Sul on olemas mitmekülgne tugi koolituste, mentorite ja kogukonna näol ja meie ootus on, et sina ja sinu tiim on selleks teekonnaks valmis. 

5. TEGUTSE KIIRELT 

Soovitame avalduse võimalikult kiirelt teele panna, sest vastuvõtupaneel vaatab avaldusi jooksvalt läbi ja võib juhtuda, et nii mõnegi tiimi võtame programmi vastu juba enne, kui kandideerimise tähtaeg lõpeb.  

Oma avalduse Startup kiirendisse saad saata kuni 31. jaanuarini 2024. Kandideeri siin. 

Peagi avaneb võimalus kandideerida Küberkiirendisse, AI kiirendisse ja Rohekiirendisse. Hoia meie kanalitel silma peal! 

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Palun selgitage võimalikult detailselt, soovitatavalt eraldi välja tuua arendus- ja administratiivkulude osakaal
Kirjeldage, mis faasis on teie ettevõte (idee, tootearendus pooleli, valmistumine turule tulekuks, varajane tulu või muu).
Mul on koostööpartner, kellega koos piloteerimise faasis lahendust testida*

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields