Viis kiirendit, mis annavad idufirmadele 2024. aastal hoogu juurde

Kas sinu idufirma arendab tehisintellektil põhinevat lahendust või soovid tuua muutust hoopis rohevaldkonda? Sul on värskelt turule tulnud tehnoloogia startup, kelle ideel on potentsiaali maailma muuta? Tehnopol Startup Inkubaator pakub 2024. aastal mitut kiirendit, mis sobivad erineva fookusega iduettevõtetele. Siin on sulle väike ülevaade!

Startup kiirendi uudsetele tehnoloogiaidudele

Öeldakse ikka, et kui üksi jõuad kiiremini, siis koos jõuad kaugemale. Tehnopol Startup Inkubaatori kiirendi toetab sinu tehnoloogia iduettevõtet investeeringuvalmiks saamise teekonnal. Ootame sind, kui sul on alustav tehnoloogiaettevõte, pühendunud meeskond ja oled idee tasandilt jõudnud juba edasi MVP või prototüübini.

Pakume regiooni parimat ja kvaliteetsemat programmi ning ekspertnõu iduettevõtte kasvatamiseks. 6-kuulisse kiirendisse pääseb 10 hoolikalt valitud ettevõtet. Veebruari teises pooles startivasse kiirendisse ootame avaldusi kuni 31. jaanuarini.

Meil on väga selge motivatsioon aidata sind eduni, sest pakume kõiki teenuseid kuutasu vabalt ja vaid 2% osalusoptsiooni eest. Kui õnnestud, siis õnnestume koos!

Esita avaldus enne 31. jaanuaritstartupincubator.ee/startup-kiirendi/

NATO DIANA innovatsioonikiirendi kahese kasutusega lahendustele

NATO DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) kiirendi eesmärgiks on toetada süvatehnoloogia iduettevõtteid, mis panustavad riiklikku julgeoleku ja kaitsevaldkonda, viies kokku andekad innovaatorid ja uute tehnoloogiate lõppkasutajad. Kiirendis arendatakse kahese kasutusega tehnoloogiaid, st tehnoloogiad on kasutatavad nii tsiviil- kui ka kaitseotstarbel. NATO kiirendi Eestis võimaldab eelkõige Eesti ja lähiregiooni iduettevõtjatel arendada oma toodet ja ärimudelit ning leida koostööpartnereid alliansi ülesel kaitseturul, mis on tavapäraselt suletud ja kõrge sisenemisbarjääriga.

Eesti kiirendit viivad ellu Tehnopol Startup Inkubaator koos Tartu Teaduspargi ja ärikiirendi Startup Wiseguys’iga. DIANA kiirendiprogramm koosneb kahest kuuekuulisest etapist. Poole aasta järel jätkavad igas kiirendis vaid kõige lootustandvamad idufirmad, kes saavad selleks täiendavat toetust kuni 300 000 € väärtuses.

Uus voor kandideerimiseks avaneb 2024. aastal, hoia silm peal: startupincubator.ee/nato-diana/

Küberkiirendi idufirmadele, kes võitlevad digimaailma ohtudega

Turul konkurentidega sammu pidamiseks peavad ettevõtted digitaliseeruma. Kaasaegsete lahenduste kasutamine on hädavajalik, kuid sellega kaasnevad uued ohud. Seetõttu on aina tähtsam, et ettevõtted pööraksid tähelepanu uudsete tehnoloogiate, süsteemide ja seadmete kaitsele. Küberkiirendi on kiirendiprogramm küberturvalisuse valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele. Iga kiirendisse pääsenud tiim saab tipptasemel nõu ja 48 000 eurot oma idee arendamiseks!

Küberpöörde kiirendiprogrammis anname hoogu värskete ideedega startupidele, et nad saaks luua tooteid ja teenuseid, mis kaitsevad ettevõtteid digitaliseerumise ja uute tehnoloogiate kasutamisele võtmisega kaasnevate küberohtude eest. Kiirendisse ootame tiime, kes tahavad arendada teenust või lahendust, mis aitab ettevõtteid küberruumis kaitsta. Programmi raames toetatakse varajase faasi küberturvalisuse ettevõtteid nii toote- kui äriarendusega. Seeläbi tuuakse turule uusi küberturvalisuse valdkonna tooteid ja teenuseid, mis loovad kasu ka teistele ettevõtetele.

Küberkiirendi uks on avatud tudengitiimidele, teadlastele, startup ettevõtjatele ja VKE-de (väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted) spin-off meeskonnadele. Küberkiirendi elluviimist toetab Riigi Infosüsteemi Amet.

Järgmine küberkiirendi alustab 2024. aasta aprillis, kandideerimine avaneb jaanuaris. Lisainfo: startupincubator.ee/kuberkiirendi/

AI kiirendi innovaatilistele asutajatele

Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendi aitab turule tuua uusi ja tugevaid tehisintellekti lahendusi loovaid tehnoloogiaettevõtteid. AI kiirendi läbimisele aitavad kaasa nii spetsiaalne AI fookusega koolitussari kui ka valdkonna tipptegijatest mentorid ning eksperdid, kes meeskondadega iganädalaselt töötavad.

Ootame 6-kuulisse AI kiirendisse Eestis registreeritud iduettevõtteid, nii olemasolevate hargettevõtete (spin-off) tiime kui ka teadlaste ja tudengite meeskondi, kelle ideed ja lahendused kasutavad tehisintellekti. AI kiirendis osalemine on tasuta ja osalusoptsiooni ei võeta. Eelduseks on vaid eskaleeritav tehisintellektil põhinev äriidee, olemasolev prototüüp või võimekus see luua kiirendi ajal ning pühendunud ja vajalike oskustega meeskond.

AI kiirendisse võetakse vastu 10 tiimi ja iga tiim saab oma idee arendamiseks 10 000-eurose rahasüsti. Uude vooru kandideerimine algab veebruaris 2024. Lisainfo: startupincubator.ee/aikiirendi/

Rohekiirendi uuenduslikele targa linna lahendustele

Rohelised ja nutikad tehnoloogialahendused muudavad meie elukeskkonna puhtamaks, efektiivsemaks, jätkusuutlikumaks ja mugavamaks. Enne lahenduste käivitamist tuleks neid testida tegelikus keskkonnas ja vastavalt kohaliku omavalitsuse vajadustele.

Rohekiirendi avab oma taotlusvooru roheliste ja nutikate tehnoloogia idufirmadele märtsis 2024. Programm koosneb praktilistest ja professionaalsetest koolitustest, innustavatest sündmustest ning demopäevast. Erikiirendi peamine eesmärk on edukas koostöö kohalike omavalitsuste ja idufirmade vahel.

Tehnopol Startup Inkubaator viib programmi ellu koostöös Tartu Teaduspargi, Balti Innovatsiooniagentuuri ja Energex Energy Experts’iga. Lisainfo avaldame peagi aadressil www.startupincubator.ee.

***

Kui soovid meie kiirendite kohta rohkem teada, leia meid Tartust sTARTUp Day’lt 24.-26. jaanuarini või kirjuta hello@startupincubator.ee.

Loe lisaks:

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Palun selgitage võimalikult detailselt, soovitatavalt eraldi välja tuua arendus- ja administratiivkulude osakaal
Kirjeldage, mis faasis on teie ettevõte (idee, tootearendus pooleli, valmistumine turule tulekuks, varajane tulu või muu).
Mul on koostööpartner, kellega koos piloteerimise faasis lahendust testida*

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields