Scorestars kaasas 725 000 eurot, et laieneda uutele korvpalliturgudele

Korvpalli fännide kaasamise platvorm Scorestars kaasas esimeses rahastusvoorus 725 000 eurot. Rahastusvooru juhtisid Trind VC, Startup Wise Guys, 3 Comma Capital ja Eesti ingelinvestorid. Scorestars on läbinud Tehnopol Startup Inkubaatori programmi ja kuulub Tehnopol Ventures portfelli.

Eesti ettevõte on sõlminud mitmeaastased partnerluslepingud Türgi, Iisraeli, Leedu ja korvpall Meistrite Liigaga. Esimese investeeringuga plaanib Scorestars investeerida turgudele sisenemisesse ja
värvata uusi inimesi, et saada spordifännide teiseks ekraaniks. Scorestars on loonud platvormi, kus fännid saavad koguda oma lemmiksportlaste digitaalseid kaarte ja mängida fantaasiamängu. Mängul on nädalased, kuised ja hooajalised auhinnad VIP-elamustest PlayStationide ja iPhone’ideni. Täna tegutseb Scorestars Euroopa korvpallis, kuid tulevikus võib oodata platvormi laienemist ka teistele spordialadele.

Ettevõtte eesmärk tuua noored lähemale professionaalsele spordile on midagi, mida spordimaailm otsib ja vajab. Kuna Scorestars pakub fännidele unikaalseid auhindu ja seisab kohalike fännide eest, on platvormi taga kasvav ja lojaalne kogukond. “Kohtusime asutajatega esimest korda, kui ettevõte oli ideetasandil, ja sellest ajast peale on nad saavutanud eesmärgi eesmärgi järel. Ilma välise rahastamiseta suutsid asutajad luua suurepärase meeskonna ja tugeva kogukonna Scorestari ümber. Oleme põnevil, et näha, kuidas asutajad purustavad järgmised seatud eesmärgid,” kommenteeris Ivar Siimar, Trind Venture partner.

Scorestars on tasuta ja lihtsalt kasutatav platvorm spordifännidele. Iga kasutaja, kes registreerub, saab oma kontole komplekti digitaalseid kaarte. Platvormil saavad spordifännid mängida fantaasiamängu, kus on võimalik koguda aina rohkem kaarte ning põnevaid auhindu. Kasutajad saavad hallata müüa ning osta kaarte ehk uusi mängijaid ja tegutseda meeskonna juhtidena, valides oma lemmikmängijad virtuaalsele korvpalliväljakule. Kõik mängupäeval kogutud punktid kantakse automaatselt edetabelisse, lähtudes korvpallimängijate reaalsetest esitustest. Igal kasutajal on võimalus võita uusi kaarte ja müüa neid turul teistele kasutajatele. Just nii Scorestars tulu teenibki – müües kõrgemate boonustega digitaalseid kaarte ja võttes osa järelturu tehingutest. Seni on mängu mängitud üle 300 000 korra ja Euroopa korvpallifännid on Scorestari platvormil teinud üle 2000 tehingu. Täna on enamik kasutajaid vanuses 18 kuni 28 aastat ning üle 90,8% kasutajaskonnast on mehed. Scorestars on seni näidanud kõrget, nelja kordset, aastast kasutajaskonna kasvu ning aina enam tõuseb ka naisspordifännide trend, kes platvormiga liituvad.

“Oleme väga rõõmsad esimese rahastusvooru sulgemise üle! See tähendab, et meie töö spordikogukonnas on silma jäänud mitte ainult spordiorganisatsioonide ja fännide poolt, vaid ka neile, kes spordiga nii tihedalt seotud ei ole. Spordifännlus on kiiresti kasvav trend ning täna on suur võimalus kaasata nooremat põlvkonda uuel, põnevamal viisil,” kommenteeris Marek Kesküll, Scorestari tegevjuht.

Fantaasiaspordimängud on eksisteerinud üle 60 aasta. Siiski on selles valdkonnas olnud tohutu kasutamata potentsiaal, kuna mängud pole olnud piisavalt interaktiivsed ja spordifänne kaasavad.
Scorestars on liitnud kaks juba aastakümneid toiminud kontseptsiooni – kogutavad spordikaardid ja fantaasiamäng – ning pannud need kokku ühele platvormile, kus kasutajad saavad jälgida reaalajas enda punkte, jälgida olulisemat statistikat, kaubelda kaartidega, olla aktiivsed Euroopa korvpalli kogukonnas ja palju muud.

Karolis Paulas, Leedu VIP-kasutaja Scorestars.io’l: “Liitusin Scorestars.io platvormiga, sest usun ideesse koguda digitaalseid spordikaarte ja seeläbi luua oma meeskond ning võistelda teiste korvpallifännide vastu. Esimesel hooajal võitsin ka Scorestarsi Citadele KMT Final 4 turniiri spetsiaalse võistluse tänu oma teadmistele Leedu korvpallist. Scorestarsil on aktiivne kogukond, kus mulle meeldib korvpalli üle arutada, sest tegu on mu lemmikspordialaga. Scorestars.io ja korvpall on spordifännidele ideaalne kombinatsioon. Kutsun teid liituma Scorestarsiga ja testima oma analüütiliste oskusi!”

Cristobal Alonso, tegevjuht Startup Wise Guys’ist, kes investeeris koos 3 Comma Capitaliga 150 000 eurot: “Me kohtusime koos Alexaga Scorestarsi asutaja ja tegevjuhi Marekiga rohkem kui aasta tagasi Tallinnas, pärast seda, kui Dag Ainsoo mainis neile, et kui tegemist on korvpalliga, peate rääkima Cristobaliga. Tundsime, et nad olid millegi suure jälil. Meeskonna areng, visadus ja web3 osa Scorestarsi juures, on teinud ettevõtte SWG jaoks põnevaks investeeringuks koos 3 Comma Capitaliga. Pedro Cerdeira, partner 3 Comma Capitalist, lisas: “Oleme rõõmsad tervitamaks Scorestarsi meie web3 programmi, mida korraldame koos Startup Wise Guys’iga. On selge, et Scorestarsil on algusest peale kõik, mis on vajalik äärmiselt edukaks saamiseks!”

***

Scorestars

Scorestars on Eesti sporditehnoloogia ettevõte, mis pakub professionaalsetele spordiliigadele võimalust kaasata noori läbi fantaasiamängu ja digitaalsete spordikaartide platvormi. Scorestars on
kogunud 725 000 eurot esimeses rahastusvoorus, mida juhtisid Trind VC, Startup Wise Guys, 3 Comma Capital ja Eesti ingelinvestorid.

Trind VC

Trind Ventures on riskikapitalifond, kes keskendub ettevõtetele, millel on B2C või kogukonna komponent. Fond on investeerinud ettevõtetesse nagu Ready Player Me, eAgronom, Fractory, Yaga
jne. Trind VC-l on kontorid Tallinnas, Helsingis ja Münchenis.

3 Comma Capital

3 Comma Capital on uue põlvkonna varahalduse ja riskikapitali fond, mis on pühendunud alustavatele ettevõtetele, kes suudavad muuta tehnoloogiamaailma, olles innovatiivsed ning suunitlusega kõrgele kasvule.

Startup Wise Guys

Meie mitmekesise tiim koosneb tehnoloogiaarmastajatest, mentoritest, ekspertidest ja asutajatest ning meid ühendab kirg toetada asutajaid nende ettevõtlusteekonnal. Startup Wise Guys portfellist
leiame Bolti, Comodule’i, Estateguru, Skeleton Technologiesi, Planet 42, Katana Technologiesi, Fractory ja mitmeid teisi.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Palun selgitage võimalikult detailselt, soovitatavalt eraldi välja tuua arendus- ja administratiivkulude osakaal
Kirjeldage, mis faasis on teie ettevõte (idee, tootearendus pooleli, valmistumine turule tulekuks, varajane tulu või muu).
Mul on koostööpartner, kellega koos piloteerimise faasis lahendust testida*

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields