Idulugu: EatB4 X Tehnopol Startup Inkubaator

Jätkub meie idulugude sari – saage palun tuttavaks Tehnopol Startup Inkubaatori mõjuettevõtete vooru järgmise osalejaga, kelleks on EatB4. EatB4 on andmevahetusplatvorm, mis aitab päästetud toidul jõuda abivajajateni suuremas koguses ja väiksemate kuludega.

Ettevõtte asutajad rääkisid EatB4 tegemistest lähemalt.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

TalTechi magistriprogrammi “Digimuutused ettevõttes” grupitöö raames tekkinud idee, kirjeldatud ärimudel ja grupi koostöö õnnestus nii hästi, et oleks olnud rumal see idee pooleli jätta ja mitte päriselt ellu viia. Läbisime edukalt enda tiimi ja äriidee tõestamiseks NULA inkubaatori, saime stardikapitali ning nii see algas!

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Kõige suurem väljakutse on olnud ajafaktor, et kuidas võimalikult kiiresti projekt realiseerida. See tähendab, et toiduabi vajajate hulk pidevalt kasvab ning vajadus meie lahenduse järgi muutub järjest aktuaalsemaks. Projekti alguses, 1,5 aastat tagasi, aitas Toidupank 14 000 abivajajat nädalas, praeguseks on abivajajate hulk tõusnud üle 20 000 nädalas. EatB4 rakendus aitab kokku hoida vabatahtlike tööaega, optimeerida kaubaringe ning võimaldab Toidupangal sama hulga vabatahtlike ja vabanenud ressursiga rohkem ära teha. Suurim võit on olnud luua toode vastu reaalset igapäevast vajadust ja võimalus kaasata tugevaid partnereid.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?

Tehnopoli inkubaator on parim võimalus, kus alustav ettevõte saab kiiret tagasisidet oma tegevusplaanidele, et teha õiged sammud ning aitab vältida kogenematusest tehtavaid vigu ärimudeli, ettevõtte struktuuri ja finantsmudeli osas.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Esimesel aastal on plaanis katta Eesti turg, teisel aastal Baltikum ja Skandinaavia, seejärel on meil piisavalt enesekindlust ja oleme valmis liikuma suurematele turgudele.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik? Eesti järgmine ükssarvik on EatB4.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Meie soovitame eestikeelseid podcaste. Siinkohal kõike ei jõua välja tuua, kuid väike loetelu on alljärgnev: Digitund, Restart, Nimetu Digisaade, Buum, Nestor ja Koppel, Äripäeva raadio.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?

Üks küsimus kõigile kolmele oleks, et millal olete pidanud valima mõju või kasumi maksimeerimise vahel?

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields